9 Nisan 2007 Pazartesi

Yoğun Doğum Günü Trafiği ;)

Bahar ayları bizim ailede doğum günü trafiğinin en yoğun olduğu aylar özelliklede nisan ayı, 3 gün içinde 4 kişinin doğum günü;) Kardeşim 8 nisan, Ali 7 nisan, Talha ve Zerrin 9 nisan.

Her ay yaptığımız kuzen toplantısı daha önceden –şansa- bu hafta için ayarlanınca kuzenlere sürpriz bir doğum günü partisi yapmanın iyi fikir olduğuna karar verdik, Hesna, Berrin ve ben ;) Cuma öğleden sonra berrinde toplanıp, pastaları yapmaya başladık. Başladık başlamasına da bitirmesi birazcık uzun sürdü. Hem küçük figürler yaptığımızdan, hem iki pasta yaptığımızdan, hem de biz bir araya gelince çok konuştuğumuzdan;) Nekadar yorulmuş olsak ta, çok eğlendiğimiz kesindi. Özelliklede pastadaki insan figürlerini kuzenleri düşünerek yaparken. Zerrin fazla temizlik yapan ve çok titiz bir insan olduğundan onun pastasını bu tema üzerinden hazırladık, “Metiiin” olayı da aramızdaki en büyük espirilerden biri:) Ali yeni baba oldu ve bebeğiyle çok fazla ilgilenen biri, e onu en iyi anlatan figür bundan başkası olamazdı. ;) Talha ise yaptığımız figüre çok benziyor, televizyonla da arası gayet iyi, aynı zamanda Ali ve Talha koyu Galatasaraylı ;) Bide çalışmamızın uzun sürmesinin en büyük sebebi aslında çok gülmemizdi itiraf ediyorum.

Cumartesi yaptığımız sürprize, özelliklede pastalara herkes çok şaşırdı. Ali, Zerrin ve Talha’nın şaşkınlıkları daha barizdi o ayrı tabi;) İyiki doğmuşsunuz kuzenler ;) İşte pastalar;


Pazar günüde kardeşimin doğum günüydü onun pastasını o dersaneye gidince hazırladım. Debbie Brownun bir pastasını örnek alarak yaptım.. Seni çok seviyorum Burakçım;)